8 טיפים להפיק יותר מתוכן הוידאו של העסק שלכם

האינטרנט עמוס בתוכן וידאו מדהים שמגיע מבעלי עסקים, אתרים ומשפיענים ברשתות החברתיות. אם אתם עדיין לא משווקים את העסק או המותג שלכם באמצעות וידאו מומלץ מאוד להתחיל. כדי ליצור את הסרטון הראשון תחשבו על מה עצר אתכם עד עכשיו מלהתחיל ביצירת תוכן מסוג וידאו – תקציב? צוות? עורך סרטונים מקצועי? תופתעו בעצמכם כשתגלו כמה קל ונוח להכין סרטונים עם תוכנות פשוטות ליצירה ועריכה של סרטונים. אתם לא צריכים תקציב ענק כדי ליצור סרטון שיווק איכותי. לפניכם רשימה של 8 דרכים לשלב וידאו באסטרטגיית השיווק שלכם:

1. טסטמוניאלס

עדות של לקוח והוכחה חברתית לטיב השירות או המוצר זה יכול להיות המפתח לסגירת עסקה עם לקוח שמתלבט. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לראיין לקוח מרוצה ולשאול אותו על החוויה שלו עם המוצר או השירות שהענקתם לו. לא הצלחתם לקבל מהלקוח סרטון שבו הוא מדבר על העסק שלכם? תכינו סרטון שמכיל תמונות של הצוות שלכם וציטוטים של לקוחות מרוצים.

 

2. ליצור ולוג

וולוג הוא קיצור של בלוג וידאו. יצירה של בלוג וידאו איכותי עם עדכונים עקביים זו דרך יצירתית לעדכן את הלקוחות שלכם במגמות עדכניות, אירועים בתעשייה, מבצעים על מוצרים וחדשות. אל תהססו להיות משוחררים עם הפורמט ולתת ללקוחות חוויה אישית יותר במהלך הכנת הסרטונים. נסו לשמור על אורך סרטונים של 2-3 דקות ולהכין סרטונים ברורים ומדויקים.

 

3. וובינר הדרכה

וובינר המיועד עבור הסבר מקצועי על מוצר או שירות. בדרך כלל וובינרים מהסוג הזה יוצגו בדף הבית של המותג ומתארים מה העסק עושה או מספר את הסיפור שמאחורי החברה. סרטוני הדרכה אופטימליים הם בדרך כלל בין דקות וחצי ל-2 דקות אך וובינרים מעבירים במשך זמן משתנה בהתאם לצרכים שלכם. מומלץ להשתמש בוובינרים כדי לדבר על חלקים במוצר או בשירות שלכם שלא מובנים לקהל ולשלב גם הדגמות חיות כדי לתת לקהל הלקוחות הפוטנציאליים שלכם מקסימום מידע לפני רכישה.

וובינר המיועד להסבר מקצועי על מוצר או שירות. בדרך כלל וובינרים מסוג זה יוצגו בעמוד הבית של המותג ויתארו מה העסק עושה או מספר את הסיפור מאחורי החברה.

4. סרטונים שמערבים את הקהילה שלכם

האם לעסק שלכם יש מעורבות כלשהיא עם הקהילה? חלק מההכנסות שלכם מותרמים לגופים כאלה ואחרים? הדגישו את המעורבות שלכם בקהילה והציגו את הדברים הקהילתיים שאתם עושים ולא את הדברים המסחריים. תראו לגולשים את נקודת המבט של העובדים במערך שלהם וכמה הם עושים בשביל שירות לקוחות איכותי ולמען האנשים והסביבה. חיבור הקהילה אל המותג יחזק את אמון הלקוחות, ייצור קשרים לאורך זמן ויגדיל את כמות הלקוחות שלכם.

 

5. לספר סיפורים וראיונות של העובדים

ניתן להשתמש בוידאו גם כדי לספר את הסיפור של העובדים שלכם כדי שהלקוחות יוכלו להכיר את האנשים שנמצאים מאחורי המותג. זה מועיל מאוד בעיקר לצוותי מכירות ועוזר להם ליצור קשרים עמוקים יותר עם הלקוחות והקהל שאיתו הם מתמודדים לעיתים קרובות אך אין ספק שזה יכול להתאים עבור כל סוג עסק. כדי לקבל רעיונות עבור סרטונים מהסוג הזה, שאלו את העובדים שלכם – למה הם אוהבים לעבוד בחברה? למה הם בחרו בה על פני חברות אחרות? מה מידת שביעות הרצון שלה? ועוד. תוסיפו סרטונים של עובדים תוך כדי עבודה כדי להעביר לקהל את החוויה מתוך העסק שלכם.

 

6. סרטונים "מאחורי הקלעים"

מונח שלקחתי מעולם הסרטים אבל מתאים גם לפה. סוג תוכן וידאו נוסף שתוכלו להכין ללא עלויות גבוהות זה סרטונים "מאחורי הקלעים" של מה שקורה במשרד שלכם. מתנה של סרטונים מהסוג הזה הוא לבדר את הקהל תוך כדי מתן מענה והסבר על המוצר או השירות. בדרך כלל בסרטונים כאלה תראו את אחד העובדים עומד ומדבר למצלמה תוך כדי שהוא מסביר על המותג או העסק. דוגמה טובה לסרטונים מהסוג הזה היא חברת הענק Monday, שמייצרת הרבה מהפרסומות שלה בפורמט הזה.

 

 

אחד מסוגי תוכן הווידאו הרבים שתוכל ליצור בפלטפורמה בעלות נמוכה כמו פייסבוק הוא צילומי "מאחורי הקלעים" מהמשרד שלך. זה יכול להראות לאנשים מה קורה בחברה שלך ולהשאיר אותם מעורבים עם המותג שלך.

7. סרטונים חינוכיים

לא כל הסרטונים שאתם מכינים עבור הקהל שלכם צריכים להיות סרטונים מכירתיים. מיתוג הצוות בעסק שלכם כאוטוריטה מקצועית וכצוות שמכיר את התחום ושולט בו יחזק את האמון של הלקוחות במה שאתם עושים וכמובן, יביא לכן המון לקוחות חדשים. אם יש לכם עובדים מוכשרים, שיחד איתכם יכולים לספק ידע רב בנישה שבה אתם עובדים אז סרטונים חינוכיים על הנישה, על מוצרים מובילים ובאופן כללי סרטונים שמעבירים ערך לקהל שלכם יהיו מעולים עבורכם.

8. מדריכי How To

סרטוני הדרכה דומים מאוד לסרטונים חינוכיים. סרטוני הדרכה בדרך כלל יהיו ספציפיים למוצר או לשירות או לחלק מהשירות ולא הדרכה על נושא באופן כללי. אם אתם משיקים מערכת חדשה או רוצים להרחיב את הידע של הקהל שלכם לגבי מוצרים הכינו מספר סרטונים ממוקדים בנושאים ספציפיים להדרכה. מומלץ לעבור על שאלות של לקוחות עבר ולקוחות פוטנציאליים כדי לדעת מה בדיוק גולשים מחפשים.

סיכום

זו לא הרשימה הסופית של התכנים מסוג וידאו שאפשר לייצר עבור העסק או המותג שלכם – האפשרויות אינסופיות. כל סרטון שלדעתכם יהיה בעל ערך עבור הקהל שלכם הוא תוכן פוטנציאלי שתוכלו לייצר. נסו ליצור כמה סוגי סרטונים מהרשימה למעלה ותבחנו את פעילות הקהל ומה קרה בעקבות תוכן הוידאו שיצרתם.

על הכותב

אור פיאלקוב, בן 38, מייסד ומנכ”ל חברת פיאלקוב דיגיטל, משרד פרסום דיגיטל המתמחה בפרסום בפייסבוק ומגוון ערוצים נוספים. מומחה קידום ממומן בגוגל, מעביר סדנאות והרצאות בנושא שיווק בעזרת כלים מתקדמים לחברות וליחידים. הבעלים של EasyCloud, חברה שמנגישה את עולם אחסון האתרים בענן בעזרת Cloudways לכל אחד. דרך חברות אחסון הענן הגדולות בעולם: Amazon S3, gcloud, DigitalOcean, Vultr ועוד.

אור פיאלקוב מייסד ומנכ"ל Fialkov Digital, משרד פרסום דיגיטלי המתמחה בשיווק לחברות ובעלי עסקים פרטיים.